Pozantı Konya Arası Kaç KM

Pozantı Konya arası kaç km; yazımızda öncelikle Pozantı ve Konya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pozantı Konya arası kaç km? Pozantı Konya arası kaç saat? Pozantı Konya yol tarifi? Pozantı Konya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pozantı ile Konya İli Hakkında Genel Bilgiler

Pozantı ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Pozantı ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 899 km2’dir. Pozantı ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 25′ 32.0988” Kuzey ve 34° 52′ 24.9996” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ilinin yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37° 52′ 28.7076” Kuzey ve 32° 29′ 35.3616” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Pozantı Konya Arası Kaç KM

Pozantı Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 245 km’dir.

Pozantı Konya Arası Kaç KM

Pozantı Konya Arası Kaç Saat

Pozantı Konya arası kaç saat; Pozantı Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 245 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Pozantı Konya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Pozantı Konya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Pozantı Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 245 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Pozantı Konya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Pozantı Konya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Pozantı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pozantı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.