İçeriğe geç

Posof Yol Tarifi

Ardahan Posof yol tarifi; yazımızda öncelikle Posof şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Posof‘a nasıl gidilir? Posof yol tarifi? Posof yol haritası? Posof İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Posof İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan’ın ilçesi olan Posof, Ardahan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Posof İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 606 km2’dir. Posof ilçesinin rakımı ise 1.583 m olarak hesaplanmıştır. Posof İlçesinin, Güneyinde, Hanak ve Damal ilçeleri bulunmaktadır. Posof ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Posof İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Posof ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6,805 nüfusa sahiptir.

Posof İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Posof Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Posof’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Posof Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Posof‘a yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Posof’a Nasıl Gidilir? Posof Yol Tarifi

Posof‘a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Posof‘a gelebilirsiniz. Posof karayolu ile Ardahan şehir merkezine 86 km, İstanbul’a yaklaşık 1539 km, Ankara’ya yaklaşık 1176 km, İzmir’den ise yaklaşık 1892 km uzaklıktadır. Ardahan’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.