İçeriğe geç

Polatlı Yol Tarifi

Ankara Polatlı yol tarifi; yazımızda öncelikle Polatlı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Polatlı’ya nasıl gidilir? Polatlı yol tarifi? Polatlı yol haritası? Polatlı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Polatlı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Polatlı, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Polatlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 3.618 km2’dir. Polatlı ilçesinin rakımı ise 866 m olarak hesaplanmıştır. Polatlı ilinin Kuzeyinde Ayaş, doğusunda ise Haymana, batısında Eskişehir, Güneyinde ise          Konya ilçeleri bulunmaktadır. Polatlı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Polatlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Polatlı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 125.075 nüfusa sahiptir.

Polatlı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Polatlı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Polatlı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Polatlı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Polatlı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Polatlı’ya Nasıl Gidilir? Polatlı Yol Tarifi

Polatlı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Polatlı’ya gelebilirsiniz. Polatlı karayolu ile Ankara şehir merkezine 77,4 km, İstanbul’a yaklaşık 499 km, Bursa’ya yaklaşık 310 km, İzmir’den ise yaklaşık 511 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Polatlı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Polatlı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.