İçeriğe geç

Polateli Yol Tarifi

Kilis Polateli yol tarifi; yazımızda öncelikle Polateli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Polateli’ne nasıl gidilir? Polateli yol tarifi? Polateli yol haritası? Polateli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Polateli İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis’in ilçesi olan Polateli, Kilis’in yerleşim yerlerinden biridir. Polateli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 218 km2’dir. Polateli ilçesinin rakımı ise 840 m olarak hesaplanmıştır. Polateli ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Gaziantep, batısında Musabeyli, Güneyinde ise Kilis ilçeleri bulunmaktadır. Polateli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Polateli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Polateli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.137 nüfusa sahiptir.

Polateli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Polateli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Polateli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Polateli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Polateli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Polateli’ne Nasıl Gidilir? Polateli Yol Tarifi

Polateli’ne kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Polateli’ne gelebilirsiniz. Polateli karayolu ile Kilis şehir merkezine 22.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.177 km, Ankara’ya yaklaşık 742 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.155 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kilis’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kilis demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Polateli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.