İçeriğe geç

Polateli Posta Kodu

Polateli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Polateli Posta Kodu Sorgulama

Polateli’ nde yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Polateli ilçesi Hakkında

Polateli ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz on ikinci en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis’in ilçesi olan Polateli, Kilis’in yerleşim yerlerinden biridir. Polateli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 218 km2’dir. Rakımı ise 840 m olarak hesaplanmıştır. Polateli ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Gaziantep, batısında Musabeyli, Güneyinde ise Kilis ilçeleri bulunmaktadır. Polateli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Polateli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Polateli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 5.103 nüfusa sahiptir.

Polateli Posta Kodu
Polateli Posta Kodu