İçeriğe geç

Piraziz Posta Kodu

Piraziz Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Piraziz Posta Kodu Sorgulama

Piraziz’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Piraziz ilçesi Hakkında

Piraziz ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz seksen üçüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Piraziz, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Piraziz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 127 km2’dir. Rakımı ise 3 m olarak hesaplanmıştır. Piraziz ilinin doğusunda ise Bulancak, batısında Ordu ilçeleri bulunmaktadır. Piraziz ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Piraziz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Piraziz ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 14.221 nüfusa sahiptir.

Piraziz Posta Kodu
Piraziz Posta Kodu