İçeriğe geç

Pınarhisar Yol Tarifi

Kırklareli Pınarhisar yol tarifi; yazımızda öncelikle Pınarhisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pınarhisar’a nasıl gidilir? Pınarhisar yol tarifi? Pınarhisar yol haritası? Pınarhisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pınarhisar İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kırklareli’nin ilçesi olan Pınarhisar, Kırklareli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Pınarhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 518 km2’dir. Pınarhisar ilçesinin rakımı ise 190 m olarak hesaplanmıştır. Pınarhisar ilçesinin Kuzeyinde Demirköy ve Kırklareli Merkez, doğusunda Vize, batısında ve Güneyinde Lüleburgaz ilçeleri bulunmaktadır. Pınarhisar ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pınarhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pınarhisar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 18.456 nüfusa sahiptir.

Pınarhisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pınarhisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pınarhisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pınarhisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pınarhisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pınarhisar’a Nasıl Gidilir? Pınarhisar Yol Tarifi

Pınarhisar’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pınarhisar’a gelebilirsiniz. Pınarhisar karayolu ile Kırklareli şehir merkezine 50.3 km, İstanbul’a yaklaşık 171km, Ankara’ya yaklaşık 627 km, İzmir’den ise yaklaşık 474 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırklareli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırklareli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pınarhisar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.