İçeriğe geç

Pınarhisar Posta Kodu

Pınarhisar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Pınarhisar Posta Kodu Sorgulama

Pınarhisar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Pınarhisar ilçesi Hakkında

Pınarhisar ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz elli dokuzuncu en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Kırklareli’nin ilçesi olan Pınarhisar, Kırklareli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Pınarhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 518 km2’dir. Rakımı ise 190 m olarak hesaplanmıştır. Pınarhisar ilçesinin Kuzeyinde Demirköy ve Kırklareli Merkez, doğusunda Vize, batısında ve Güneyinde Lüleburgaz ilçeleri bulunmaktadır. Pınarhisar ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pınarhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pınarhisar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 17.828 nüfusa sahiptir.