İçeriğe geç

Pınarbaşı Yol Tarifi

Kastamonu Pınarbaşı yol tarifi; yazımızda öncelikle Pınarbaşı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pınarbaşı’na nasıl gidilir? Pınarbaşı yol tarifi? Pınarbaşı yol haritası? Pınarbaşı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pınarbaşı İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Pınarbaşı, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Pınarbaşı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 546 km2’dir. Pınarbaşı ilçesinin rakımı ise 672 m olarak hesaplanmıştır. Pınarbaşı ilçesinin Kuzeyinde Cide, doğusunda Azdavay, batısında Bartın, Güneyinde ise Daday ve Karabük ilçeleri bulunmaktadır. Pınarbaşı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pınarbaşı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pınarbaşı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.841 nüfusa sahiptir.

Pınarbaşı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pınarbaşı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pınarbaşı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pınarbaşı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pınarbaşı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pınarbaşı’na Nasıl Gidilir? Pınarbaşı Yol Tarifi

Pınarbaşı’na kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pınarbaşı’na gelebilirsiniz. Pınarbaşı karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 141 km, İstanbul’a yaklaşık 501 km, Ankara’ya yaklaşık 320 km, İzmir’den ise yaklaşık 853 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pınarbaşı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.