İçeriğe geç

Pınarbaşı Yol Tarifi

Kayseri Pınarbaşı yol tarifi; yazımızda öncelikle Pınarbaşı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pınarbaşı’n               a nasıl gidilir? Pınarbaşı yol tarifi? Pınarbaşı yol haritası? Pınarbaşı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pınarbaşı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Pınarbaşı, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Pınarbaşı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 3.418 km2’dir. Pınarbaşı ilçesinin rakımı ise 1.526 m olarak hesaplanmıştır. Pınarbaşı ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Sivas, batısında Akkışla ve Bünyan, Güneyinde ise Sarız ve Tomarza ilçeleri bulunmaktadır. Pınarbaşı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pınarbaşı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pınarbaşı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 24.080 nüfusa sahiptir.

Pınarbaşı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pınarbaşı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pınarbaşı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pınarbaşı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pınarbaşı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pınarbaşı’na Nasıl Gidilir? Pınarbaşı Yol Tarifi

Pınarbaşı’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pınarbaşı’na gelebilirsiniz. Pınarbaşı karayolu ile Kayseri şehir merkezine 90.8 km, İstanbul’a yaklaşık 856 km, Ankara’ya yaklaşık 411 km, İzmir’den ise yaklaşık 940 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pınarbaşı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pınarbaşı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.