İçeriğe geç

Pervari Yol Tarifi

Siirt Pervari yol tarifi; yazımızda öncelikle Pervari şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pervari’ye nasıl gidilir? Pervari yol tarifi? Pervari yol haritası? Pervari İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pervari İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt’in ilçesi olan Pervari, Siirt’in yerleşim yerlerinden biridir. Pervari İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.651 km2’dir. Pervari ilçesinin rakımı ise 1.376 m olarak hesaplanmıştır. Pervari ilçesinin Kuzeyinde Şirvan, Bitlis ve Van, doğusunda Van ve Şırnak, batısında Eruh, Güneyinde ise Şırnak ilçeleri bulunmaktadır. Pervari ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pervari İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pervari ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 30.858        nüfusa sahiptir.

Pervari İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pervari Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pervari’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pervari Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pervari’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pervari’ye Nasıl Gidilir? Pervari Yol Tarifi

Pervari’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pervari’ye gelebilirsiniz. Pervari karayolu ile Siirt şehir merkezine 110 km, İstanbul’a yaklaşık 1.728 km, Ankara’ya yaklaşık 1.293 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.701 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Siirt Şehir Merkezinde yer alan Siirt Havalimanı’na gidebilirsiniz. Siirt Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pervari ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Siirt’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Siirt demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pervari ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.