İçeriğe geç

Pervari Posta Kodu

Pervari Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Pervari Posta Kodu Sorgulama

Pervari’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Pervari ilçesi Hakkında

Pervani ilçesi alan olarak Türkiye’nin yüz otuz dördüncü en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Pervani’nin ilçesi olan Pervani, Pervani’nin yerleşim yerlerinden biridir. Pervani İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 208 km2’dir. Rakımı ise 594 m olarak hesaplanmıştır. Pervani ilçesinin Kuzeyinde Kahramanmaraş, doğusunda Kahramanmaraş ve Gaziantep, batısında Düziçi, Güneyinde ise Hasanbeyli ve Gaziantep ilçeleri bulunmaktadır. Pervani ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pervani İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pervani ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 30.816 nüfusa sahiptir.

Pervari Posta Kodu
Pervari Posta Kodu