İçeriğe geç

Pertek Yol Tarifi

Tunceli Pertek yol tarifi; yazımızda öncelikle Pertek şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pertek’e nasıl gidilir? Pertek yol tarifi? Pertek yol haritası? Pertek İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pertek İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli’nin ilçesi olan Pertek, Tunceli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Pertek İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 858 km2’dir. Pertek ilçesinin rakımı ise 1.167 m olarak hesaplanmıştır. Pertek ilçesinin Kuzeyinde Hozat ve Tunceli Merkez, doğusunda Mazgirt, batısında Çemişgezek, Güneyinde ise Elazığ ilçeleri bulunmaktadır. Pertek ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pertek İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pertek ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 11.063 nüfusa sahiptir.

Pertek İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pertek Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pertek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pertek Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pertek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pertek’e Nasıl Gidilir? Pertek Yol Tarifi

Pertek’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pertek’e gelebilirsiniz. Pertek karayolu ile Tunceli şehir merkezine 56.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.230 km, Ankara’ya yaklaşık 786 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.314 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tunceli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tunceli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pertek ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.