İçeriğe geç

Pendik Yol Tarifi

İstanbul Pendik yol tarifi; yazımızda öncelikle Pendik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pendik’e nasıl gidilir? Pendik yol tarifi? Pendik yol haritası? Pendik İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pendik İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Pendik, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Pendik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 190 km2’dir. Pendik ilçesinin rakımı ise 35 m olarak hesaplanmıştır. Pendik ilçesinin Kuzeyinde Şile, doğusunda Tuzla, batısında Sultanbeyli ve Kartal, Güneyinde ise Karaisalı ilçeleri bulunmaktadır. Pendik ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pendik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pendik ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 711.894 nüfusa sahiptir.

Pendik İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pendik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pendik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pendik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pendik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pendik’e Nasıl Gidilir? Pendik Yol Tarifi

Pendik’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pendik’e gelebilirsiniz. Pendik karayolu ile İstanbul şehir merkezine 34.6 km, Bursa’ya yaklaşık 119 km, Ankara’ya yaklaşık 415 km, İzmir’den ise yaklaşık 444 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pendik ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pendik ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.