İçeriğe geç

Pehlivanköy Yol Tarifi

Kırklareli Pehlivanköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Pehlivanköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pehlivanköy’e nasıl gidilir? Pehlivanköy yol tarifi? Pehlivanköy yol haritası? Pehlivanköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pehlivanköy İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kırklareli’nin ilçesi olan Pehlivanköy, Kırklareli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Pehlivanköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 104 km2’dir. Pehlivanköy ilçesinin rakımı ise 28 m olarak hesaplanmıştır. Pehlivanköy ilçesinin, doğusunda Babaeski, batısında Edirne, Güneyinde ise Tekirdağ ilçeleri bulunmaktadır. Pehlivanköy ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pehlivanköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pehlivanköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 3.505 nüfusa sahiptir.

Pehlivanköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pehlivanköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pehlivanköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pehlivanköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pehlivanköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pehlivanköy’e Nasıl Gidilir? Pehlivanköy Yol Tarifi

Pehlivanköy’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pehlivanköy’e gelebilirsiniz. Pehlivanköy karayolu ile Kırklareli şehir merkezine 74.4 km, İstanbul’a yaklaşık 213 km, Ankara’ya yaklaşık 669 km, İzmir’den ise yaklaşık 467 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırklareli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırklareli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pehlivanköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.