İçeriğe geç

Pehlivanköy Posta Kodu

Pehlivanköy Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Pehlivanköy Posta Kodu Sorgulama

Pehlivanköy’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Pehlivanköy ilçesi Hakkında

Pehlivanköy ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz birinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Kırklareli’nin ilçesi olan Pehlivanköy, Kırklareli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Pehlivanköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 104 km2’dir. Rakımı ise 28 m olarak hesaplanmıştır. Pehlivanköy ilçesinin, doğusunda Babaeski, batısında Edirne, Güneyinde ise Tekirdağ ilçeleri bulunmaktadır. Pehlivanköy ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pehlivanköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pehlivanköy ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.484 nüfusa sahiptir.

Pehlivanköy Posta Kodu
Pehlivanköy Posta Kodu