İçeriğe geç

Pazaryolu Yol Tarifi

Erzurum Pazaryolu yol tarifi; yazımızda öncelikle Pazaryolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pazaryolu’na nasıl gidilir? Pazaryolu yol tarifi? Pazaryolu yol haritası? Pazaryolu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pazaryolu İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Pazaryolu, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Pazaryolu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 654 km2’dir. Pazaryolu ilçesinin rakımı ise 1.482 m olarak hesaplanmıştır. Pazaryolu ilinin Kuzeyinde Rize, doğusunda ve güneyinde İspir, batısında Bayburt ilçeleri bulunmaktadır. Pazaryolu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pazaryolu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pazaryolu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 3.975 nüfusa sahiptir.

Pazaryolu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pazaryolu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pazaryolu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pazaryolu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pazaryolu’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pazaryolu’na Nasıl Gidilir? Pazaryolu Yol Tarifi

Pazaryolu’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pazaryolu’na gelebilirsiniz. Pazaryolu karayolu ile Erzurum şehir merkezine 134 km, İstanbul’a yaklaşık 1.193 km, Ankara’ya yaklaşık 821 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.546 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pazaryolu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pazaryolu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.