İçeriğe geç

Pazaryolu Posta Kodu

Pazaryolu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Pazaryolu Posta Kodu Sorgulama

Pazaryolu’nda yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Pazaryolu ilçesi Hakkında

Pazaryolu ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz seksen altıncı en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Pazaryolu, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Pazaryolu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 654 km2’dir. Rakımı ise 1.482 m olarak hesaplanmıştır. Pazaryolu ilinin Kuzeyinde Rize, doğusunda ve güneyinde İspir, batısında Bayburt ilçeleri bulunmaktadır. Pazaryolu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pazaryolu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pazaryolu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.828 nüfusa sahiptir.

Pazaryolu Posta Kodu
Pazaryolu Posta Kodu