İçeriğe geç

Pazaryeri Yol Tarifi

Bilecik Pazaryeri yol tarifi; yazımızda öncelikle Pazaryeri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pazaryeri’ne nasıl gidilir? Pazaryeri yol tarifi? Pazaryeri yol haritası? Pazaryeri İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pazaryeri İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik’in ilçesi olan Pazaryeri, Bilecik’in yerleşim yerlerinden biridir. Pazaryeri İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 324 km2’dir. Pazaryeri ilçesinin rakımı ise 806 m olarak hesaplanmıştır. Pazaryeri ilinin Kuzeyinde Bilecik merkez, doğusunda ve güneyinde Bozüyük, batısında Bursa ilçeleri bulunmaktadır. Pazaryeri ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pazaryeri İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pazaryeri ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 10.301 nüfusa sahiptir.

Pazaryeri İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pazaryeri Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pazaryeri’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pazaryeri Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pazaryeri’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pazaryeri’ne Nasıl Gidilir? Pazaryeri Yol Tarifi

Pazaryeri’ne kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pazaryeri’ne gelebilirsiniz. Pazaryeri karayolu ile Bilecik şehir merkezine 24,9 km, İstanbul’a yaklaşık 225 km, Ankara’ya yaklaşık 309 km, İzmir’den ise yaklaşık 424 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bilecik’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bilecik demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pazaryeri ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.