İçeriğe geç

Pazarlar Yol Tarifi

Kütahya Pazarlar yol tarifi; yazımızda öncelikle Pazarlar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pazarlar’a nasıl gidilir? Pazarlar yol tarifi? Pazarlar yol haritası? Pazarlar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pazarlar İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Pazarlar, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Pazarlar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 115 km2’dir. Pazarlar ilçesinin rakımı ise 925 m olarak hesaplanmıştır. Pazarlar ilçesinin Kuzeyinde Simav, doğusunda ve güneyinde Şaphane, batısında Manisa ilçeleri bulunmaktadır. Pazarlar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pazarlar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pazarlar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.086 nüfusa sahiptir.

Pazarlar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pazarlar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pazarlar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pazarlar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pazarlar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pazarlar’a Nasıl Gidilir? Pazarlar Yol Tarifi

Pazarlar’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pazarlar’a gelebilirsiniz. Pazarlar karayolu ile Kütahya şehir merkezine 124 km, İstanbul’a yaklaşık 371 km, Ankara’ya yaklaşık 423 km, İzmir’den ise yaklaşık 260 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kütahya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kütahya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pazarlar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.