İçeriğe geç

Pazarlar Posta Kodu

Pazarlar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Pazarlar Posta Kodu Sorgulama

Pazarlar’ da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Pazarlar ilçesi Hakkında

Pazarlar ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz doksanıncı en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Pazarlar, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Pazarlar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 115 km2’dir. Rakımı ise 925 m olarak hesaplanmıştır. Pazarlar ilçesinin Kuzeyinde Simav, doğusunda ve güneyinde Şaphane, batısında Manisa ilçeleri bulunmaktadır. Pazarlar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pazarlar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pazarlar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 4.884 nüfusa sahiptir.

Pazarlar Posta Kodu
Pazarlar Posta Kodu