İçeriğe geç

Pazarcık Yol Tarifi

Kahramanmaraş Pazarcık yol tarifi; yazımızda öncelikle Pazarcık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pazarcık’a nasıl gidilir? Pazarcık yol tarifi? Pazarcık yol haritası? Pazarcık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz

Pazarcık İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Pazarcık, Kahramanmaraş’ın yerleşim yerlerinden biridir. Pazarcık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.253 km2’dir. Pazarcık ilçesinin rakımı ise 750 m olarak hesaplanmıştır. Pazarcık ilçesinin Kuzeyinde Çağlayancerit, doğusunda Adıyaman ve Gaziantep, batısında Dulkadiroğlu ve Türkoğlu, Güneyinde ise Gaziantep ilçeleri bulunmaktadır. Pazarcık ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pazarcık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pazarcık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 69.097 nüfusa sahiptir.

Pazarcık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pazarcık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pazarcık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pazarcık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pazarcık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pazarcık’a Nasıl Gidilir? Pazarcık Yol Tarifi

Pazarcık’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pazarcık’a gelebilirsiniz. Pazarcık karayolu ile Kahramanmaraş şehir merkezine 78.5 km, İstanbul’a yaklaşık 1.136 km, Ankara’ya yaklaşık 620 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.109 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kahramanmaraş Şehir Merkezinde yer alan Kahramanmaraş Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kahramanmaraş Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pazarcık ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kahramanmaraş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pazarcık ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.