İçeriğe geç

Pazar Yol Tarifi

Rize Pazar yol tarifi; yazımızda öncelikle Pazar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pazar’a nasıl gidilir? Pazar yol tarifi? Pazar yol haritası? Pazar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pazar İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan Pazar, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. Pazar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 173 km2’dir. Pazar ilçesinin rakımı ise 34 m olarak hesaplanmıştır. Pazar ilçesinin doğusunda Ardeşen, batısında Çayeli, Güneyinde ise Hemşin ve Çamlıhemşin ilçeleri bulunmaktadır. Pazar ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pazar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pazar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 31.395 nüfusa sahiptir.

Pazar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pazar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pazar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pazar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pazar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pazar’a Nasıl Gidilir? Pazar Yol Tarifi

Pazar’a kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pazar’a gelebilirsiniz. Pazar karayolu ile Rize şehir merkezine 38.3 km, İstanbul’a yaklaşık 1.178 km, Ankara’ya yaklaşık 844 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.530 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.