İçeriğe geç

Pazar Yol Tarifi

Tokat Pazar yol tarifi; yazımızda öncelikle Pazar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pazar’a nasıl gidilir? Pazar yol tarifi? Pazar yol haritası? Pazar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pazar İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat’ın ilçesi olan Pazar, Tokat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Pazar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 188 km2’dir. Pazar ilçesinin rakımı ise 576 m olarak hesaplanmıştır. Pazar ilçesinin Kuzeyinde Turhal, doğusunda Tokat Merkez, batısında Turhal, Güneyinde ise Artova ilçeleri bulunmaktadır. Pazar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pazar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pazar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.330 nüfusa sahiptir.

Pazar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pazar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pazar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pazar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pazar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pazar’a Nasıl Gidilir? Pazar Yol Tarifi

Pazar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pazar’a gelebilirsiniz. Pazar karayolu ile Tokat şehir merkezine 29.2 km, İstanbul’a yaklaşık 771 km, Ankara’ya yaklaşık 344 km, İzmir’den ise yaklaşık 947 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tokat Şehir Merkezinde yer alan Tokat Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tokat Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pazar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tokat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tokat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pazar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.