İçeriğe geç

Payas Yol Tarifi

Hatay Payas yol tarifi; yazımızda öncelikle Payas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Payas’a nasıl gidilir? Payas yol tarifi? Payas yol haritası? Payas İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Payas İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Payas, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Payas İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 157 km2’dir. Payas ilçesinin rakımı ise 33 m olarak hesaplanmıştır. Payas ilinin Kuzeyinde Dörtyol, doğusunda ise Hassa, Güneyinde ise İskenderun ilçeleri bulunmaktadır. Payas ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Payas İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Payas ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 42.477 nüfusa sahiptir.

Payas İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Payas Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Payas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Payas Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Payas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Payas’a Nasıl Gidilir? Payas Yol Tarifi

Payas’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Payas’a gelebilirsiniz. Payas karayolu ile Hatay şehir merkezine 69 km, İstanbul’a yaklaşık 1.035 km, Ankara’ya yaklaşık 599 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.005 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hatay Şehir Merkezinde yer alan Hatay Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hatay Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Payas ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Hatay’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Hatay demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Payas ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.