İçeriğe geç

Patnos Yol Tarifi

Ağrı, Patnos yol tarifi; yazımızda öncelikle Patnos şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Patnos’a nasıl gidilir? Patnos yol tarifi? Patnos yol haritası? Patnos İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Patnos İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı’nın ilçesi olan Patnos, Ağrı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Patnos İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.394 km2’dir. Patnos ilçesinin rakımı ise 1.639 m olarak hesaplanmıştır. Patnos ilinin Kuzeyinde Hamur ve Tutak, batısında Muş, Güneyinde ise Van ilçeleri bulunmaktadır. Patnos ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Patnos İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Patnos ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 122.850 nüfusa sahiptir. Patnos yol haritası için aşağıdaki linke tıklayınız.

Patnos İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Patnos Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Patnos’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Patnos Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Patnos’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Patnos’a Nasıl Gidilir? Patnos Yol Tarifi

Patnos’a kara yolu ya da hava yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Patnos’a gelebilirsiniz. Patnos ile Ağrı şehir merkezi yaklaşık 102 km, İstanbul’a yaklaşık 1,460 km, Ankara’ya yaklaşık 1,097 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,813 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ağrı Şehir Merkezinde yer alan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ağrı Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Patnos ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.