İçeriğe geç

Pasinler Yol Tarifi

Erzurum Pasinler yol tarifi; yazımızda öncelikle Pasinler şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pasinler’e nasıl gidilir? Pasinler yol tarifi? Pasinler yol haritası? Pasinler İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pasinler İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Pasinler, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Pasinler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.134 km2’dir. Pasinler ilçesinin rakımı ise 1.661 m olarak hesaplanmıştır. Pasinler ilinin Kuzeyinde Narman, doğusunda ise Köprüköy, batısında Yakutiye, Güneyinde ise Tekman ilçeleri bulunmaktadır. Pasinler ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pasinler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pasinler ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 28.691 nüfusa sahiptir.

Pasinler İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pasinler Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pasinler’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pasinler Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pasinler’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pasinler’e Nasıl Gidilir? Pasinler Yol Tarifi

Pasinler’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pasinler’e gelebilirsiniz. Pasinler karayolu ile Erzurum şehir merkezine 39.6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.270 km, Ankara’ya yaklaşık 907 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.623 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pasinler ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pasinler ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.