İçeriğe geç

Pamukova Yol Tarifi

Sakarya Pamukova yol tarifi; yazımızda öncelikle Pamukova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pamukova’ya nasıl gidilir? Pamukova yol tarifi? Pamukova yol haritası? Pamukova İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pamukova İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Pamukova, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Pamukova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 289 km2’dir. Pamukova ilçesinin rakımı ise 91 m olarak hesaplanmıştır. Pamukova ilçesinin Kuzeyinde Sapanca ve Kocaeli, doğusunda Geyve, batısında Bilecik ve Bursa, Güneyinde ise Geyve ilçeleri bulunmaktadır. Pamukova ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pamukova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pamukova ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 29.740 nüfusa sahiptir.

Pamukova İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pamukova Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pamukova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pamukova Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pamukova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pamukova’ya Nasıl Gidilir? Pamukova Yol Tarifi

Pamukova’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pamukova’ya gelebilirsiniz. Pamukova karayolu ile Sakarya şehir merkezine 42.3 km, İstanbul’a yaklaşık 183 km, Ankara’ya yaklaşık 339 km, İzmir’den ise yaklaşık 460 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pamukova ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.