İçeriğe geç

Pamukkale Yol Tarifi

Denizli Pamukkale yol tarifi; yazımızda öncelikle Pamukkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pamukkale’ye nasıl gidilir? Pamukkale yol tarifi? Pamukkale yol haritası? Pamukkale İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pamukkale İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Pamukkale, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Pamukkale İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 823 km2’dir. Pamukkale ilçesinin rakımı ise 392 m olarak hesaplanmıştır. Pamukkale ilinin Kuzeyinde Güney, doğusunda ise Çal, batısında Merkezefendi, Güneyinde ise Tavas ilçeleri bulunmaktadır. Pamukkale ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pamukkale İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pamukkale ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 346.625 nüfusa sahiptir.

Pamukkale İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pamukkale Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pamukkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pamukkale Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pamukkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pamukkale’ye Nasıl Gidilir? Pamukkale Yol Tarifi

Pamukkale’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pamukkale’ye gelebilirsiniz. Pamukkale karayolu ile Denizli şehir merkezine 15,8 km, İstanbul’a yaklaşık 579 km, Ankara’ya yaklaşık 485 km, İzmir’den ise yaklaşık 242 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pamukkale ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pamukkale ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.