İçeriğe geç

Palu Yol Tarifi

Elâzığ Palu yol tarifi; yazımızda öncelikle Palu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Palu’ya nasıl gidilir? Palu yol tarifi? Palu yol haritası? Palu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Palu İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elâzığ’ın ilçesi olan Palu, Elâzığ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Palu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 730 km2’dir. Palu ilçesinin rakımı ise 871 m olarak hesaplanmıştır. Palu ilinin Kuzeyinde Kovancılar, doğusunda ise Bingöl, batısında Elazığ Merkez, Güneyinde ise Arıcak ve Alacakaya ilçeleri bulunmaktadır. Palu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Palu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Palu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 19.776 nüfusa sahiptir.

Palu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Palu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Palu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Palu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Palu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Palu’ya Nasıl Gidilir? Palu Yol Tarifi

Palu’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Palu’ya gelebilirsiniz. Palu karayolu ile Elâzığ şehir merkezine 85,6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.280 km, Ankara’ya yaklaşık 836 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.365 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Elâzığ Şehir Merkezinde yer alan Elâzığ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Elâzığ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Palu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Elâzığ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Elâzığ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Palu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.