İçeriğe geç

Palandöken Yol Tarifi

Erzurum Palandöken yol tarifi; yazımızda öncelikle Palandöken şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Palandöken’e nasıl gidilir? Palandöken yol tarifi? Palandöken yol haritası? Palandöken İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Palandöken İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Palandöken, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Palandöken İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 667 km2’dir. Palandöken ilçesinin rakımı ise 1.898 m olarak hesaplanmıştır. Palandöken ilinin Kuzeyinde Yakutiye, doğusunda ise Pasinler, batısında Aşkale, Güneyinde ise Çat ve Tekman ilçeleri bulunmaktadır. Palandöken ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Palandöken İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Palandöken ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 172.337 nüfusa sahiptir.

Palandöken İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Palandöken Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Palandöken’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Palandöken Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Palandöken’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Palandöken’e Nasıl Gidilir? Palandöken Yol Tarifi

Palandöken’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Palandöken’e gelebilirsiniz. Palandöken karayolu ile Erzurum şehir merkezine 26.4 km, İstanbul’a yaklaşık 1.259 km, Ankara’ya yaklaşık 895 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.611 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Palandöken ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Palandöken ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.