İçeriğe geç

Palandöken Posta Kodu

Palandöken Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Palandöken Posta Kodu Sorgulama

Palandöken’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Palandöken ilçesi Hakkında

Palandöken ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz sekseninci en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Palandöken, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Palandöken İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 667 km2’dir. Rakımı ise 1.898 m olarak hesaplanmıştır. Palandöken ilinin Kuzeyinde Yakutiye, doğusunda ise Pasinler, batısında Aşkale, Güneyinde ise Çat ve Tekman ilçeleri bulunmaktadır. Palandöken ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Palandöken İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Palandöken ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 173.268 nüfusa sahiptir.

Palandöken Posta Kodu
Palandöken Posta Kodu