İçeriğe geç

Özvatan Yol Tarifi

Kayseri Özvatan yol tarifi; yazımızda öncelikle Özvatan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Özvatan’a nasıl gidilir? Özvatan yol tarifi? Özvatan yol haritası? Özvatan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Özvatan İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Özvatan, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Özvatan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 270 km2’dir. Özvatan ilçesinin rakımı ise 1.289 m olarak hesaplanmıştır. Özvatan ilçesinin Kuzeyinde Yozgat ve Sivas, doğusunda Sarıoğlan, batısında Felahiye, Güneyinde ise Kocasinan ilçeleri bulunmaktadır. Özvatan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Özvatan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Özvatan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 4.164 nüfusa sahiptir.

Özvatan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Özvatan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Özvatan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Özvatan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Özvatan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Özvatan’a Nasıl Gidilir? Özvatan Yol Tarifi

Özvatan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Özvatan’a gelebilirsiniz. Özvatan karayolu ile Kayseri şehir merkezine 68.4 km, İstanbul’a yaklaşık 794 km, Ankara’ya yaklaşık 341 km, İzmir’den ise yaklaşık 912 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Özvatan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Özvatan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.