İçeriğe geç

Özvatan Posta Kodu

Özvatan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Özvatan Posta Kodu Sorgulama

Özvatan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Özvatan ilçesi Hakkında

Özvatan ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz elli yedinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Özvatan, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Özvatan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 371 km2’dir. Rakımı ise 1.357 m olarak hesaplanmıştır. Özvatan ilçesinin Kuzeyinde Sivas, doğusunda Pınarbaşı, batısında Sarıoğlan, Güneyinde ise Bünyan ilçeleri bulunmaktadır. Özvatan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Özvatan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Özvatan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.891 nüfusa sahiptir.

Özvatan Posta Kodu
Özvatan Posta Kodu