İçeriğe geç

Özalp Yol Tarifi

Van Özalp yol tarifi; yazımızda öncelikle Özalp şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Özalp’a nasıl gidilir? Özalp yol tarifi? Özalp yol haritası? Özalp İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Özalp İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan Özalp, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. Özalp İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.430 km2’dir. Özalp ilçesinin rakımı ise 1.999 m olarak hesaplanmıştır. Özalp ilçesinin Kuzeyinde Çaldıran ve Muradiye, doğusunda İran ve Saray, batısında Muradiye ve İpekyolu, Güneyinde ise Gürpınar ilçeleri bulunmaktadır. Özalp ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Özalp İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Özalp ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 65.296 nüfusa sahiptir.

Özalp İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Özalp Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Özalp’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Özalp Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Özalp’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Özalp’a Nasıl Gidilir? Özalp Yol Tarifi

Özalp’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Özalp’a gelebilirsiniz. Özalp karayolu ile Van şehir merkezine 81.4 km, İstanbul’a yaklaşık 1.631 km, Ankara’ya yaklaşık 1.268 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.984 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Van Şehir Merkezinde yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na gidebilirsiniz. Van Ferit Melen Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Özalp ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Van’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Van demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Özalp ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.