İçeriğe geç

Ovacık Yol Tarifi

Karabük Ovacık yol tarifi; yazımızda öncelikle Ovacık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ovacık’a nasıl gidilir? Ovacık yol tarifi? Ovacık yol haritası? Ovacık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ovacık İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük’ün ilçesi olan Ovacık, Karabük’ün yerleşim yerlerinden biridir. Ovacık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 398 km2’dir. Ovacık ilçesinin rakımı ise 1.111 m olarak hesaplanmıştır. Ovacık ilçesinin Kuzeyinde Safranbolu, doğusunda Kastamonu, batısında Karabük Merkez, Güneyinde ise Çankırı ilçeleri bulunmaktadır. Ovacık ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ovacık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ovacık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 4.274 nüfusa sahiptir.

Ovacık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ovacık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ovacık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ovacık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ovacık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ovacık’a Nasıl Gidilir? Ovacık Yol Tarifi

Ovacık’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ovacık’a gelebilirsiniz. Ovacık karayolu ile Karabük şehir merkezine 50.3 km, İstanbul’a yaklaşık 407 km, Ankara’ya yaklaşık 226 km, İzmir’den ise yaklaşık 760 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Karabük’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Karabük demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ovacık ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.