İçeriğe geç

Ankara Karaman Arası Kaç KM

Ankara Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Karaman arası kaç km? Ankara Karaman arası kaç saat? Ankara Karaman yol tarifi? Ankara Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Karaman Arası Kaç KM

Ankara Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 373 km’dir. Ankara Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 309 km’dir.

Ankara Karaman Arası Kaç KM

Ankara Karaman Arası Kaç Saat

Ankara Karaman arası kaç saat; Ankara Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 373 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 309 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Ankara Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 373 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.