İçeriğe geç

Otlukbeli Yol Tarifi

Erzincan Otlukbeli yol tarifi; yazımızda öncelikle Otlukbeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Otlukbeli’ne nasıl gidilir? Otlukbeli yol tarifi? Otlukbeli yol haritası? Otlukbeli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Otlukbeli İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan’ın ilçesi olan Otlukbeli, Erzincan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Otlukbeli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 320 km2’dir. Otlukbeli ilçesinin rakımı ise 1.741 m olarak hesaplanmıştır. Otlukbeli ilinin Kuzeyinde Bayburt, doğusunda ise Erzurum, batısında Çayırlı, Güneyinde ise Tercan ilçeleri bulunmaktadır. Otlukbeli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Otlukbeli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Otlukbeli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 2.333 nüfusa sahiptir.

Otlukbeli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Otlukbeli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Otlukbeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Otlukbeli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Otlukbeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Otlukbeli’ne Nasıl Gidilir? Otlukbeli Yol Tarifi

Otlukbeli’ne kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Otlukbeli’ne gelebilirsiniz. Otlukbeli karayolu ile Erzincan şehir merkezine 143 km, İstanbul’a yaklaşık 1.151 km, Ankara’ya yaklaşık 822 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.504 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzincan Şehir Merkezinde yer alan Erzincan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzincan Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Otlukbeli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzincan’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzincan demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Otlukbeli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.