İçeriğe geç

Otlukbeli Posta Kodu

Otlukbeli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Otlukbeli Posta Kodu Sorgulama

Otlukbeli’ de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Otlukbeli ilçesi Hakkında

Otlukbeli ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz on dokuzuncu en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan’ın ilçesi olan Otlukbeli, Erzincan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Otlukbeli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 320 km2’dir. Rakımı ise 1.741 m olarak hesaplanmıştır. Otlukbeli ilinin Kuzeyinde Bayburt, doğusunda ise Erzurum, batısında Otlukbeli, Güneyinde ise Tercan ilçeleri bulunmaktadır. Otlukbeli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Otlukbeli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Otlukbeli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 2.456 nüfusa sahiptir.

Otlukbeli Posta Kodu
Otlukbeli Posta Kodu