Osmaniye Yozgat Arası Kaç KM

Osmaniye Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Osmaniye ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Osmaniye Yozgat arası kaç km? Osmaniye Yozgat arası kaç saat? Osmaniye Yozgat yol tarifi? Osmaniye Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Osmaniye ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye Yozgat Arası Kaç KM

Osmaniye Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 533 km’dir. Osmaniye Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 331 km’dir.

Osmaniye Yozgat Arası Kaç KM

Osmaniye Yozgat Arası Kaç Saat

Osmaniye Yozgat arası kaç saat; Osmaniye Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 533 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Osmaniye Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Osmaniye Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 331 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Osmaniye Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Osmaniye Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 533 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Osmaniye Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Osmaniye Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.