Van Osmaniye Arası Kaç KM

Van Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Osmaniye arası kaç km? Van Osmaniye arası kaç saat? Van Osmaniye yol tarifi? Van Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Van Osmaniye Arası Kaç KM

Van Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 854 km’dir. Van Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 678 km’dir.

Van Osmaniye Arası Kaç KM

Van Osmaniye Arası Kaç Saat

Van Osmaniye arası kaç saat; Van Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 854 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Van Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Van Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 678 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Van Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 854 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 69 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.