İçeriğe geç

Osmaniye Sivas Arası Kaç KM

Osmaniye Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Osmaniye ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Osmaniye Sivas arası kaç km? Osmaniye Sivas arası kaç saat? Osmaniye Sivas yol tarifi? Osmaniye Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Osmaniye ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye Sivas Arası Kaç KM

Osmaniye Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 378 km’dir. Osmaniye Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 292 km’dir.

Osmaniye Sivas Arası Kaç KM

Osmaniye Sivas Arası Kaç Saat

Osmaniye Sivas arası kaç saat; Osmaniye Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 378 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Osmaniye Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Osmaniye Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 292 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Osmaniye Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Osmaniye Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 378 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Osmaniye Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Osmaniye Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.