İçeriğe geç

Osmaniye Şırnak Arası Kaç KM

Osmaniye Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Osmaniye ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Osmaniye Şırnak arası kaç km? Osmaniye Şırnak arası kaç saat? Osmaniye Şırnak yol tarifi? Osmaniye Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Osmaniye ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye Şırnak Arası Kaç KM

Osmaniye Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 640 km’dir. Osmaniye Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 552 km’dir.

Osmaniye Şırnak Arası Kaç KM

Osmaniye Şırnak Arası Kaç Saat

Osmaniye Şırnak arası kaç saat; Osmaniye Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 640 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Osmaniye Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Osmaniye Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 552 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Osmaniye Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Osmaniye Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 640 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Osmaniye Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Osmaniye Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.