Osmaniye Sinop Arası Kaç KM

Osmaniye Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Osmaniye ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Osmaniye Sinop arası kaç km? Osmaniye Sinop arası kaç saat? Osmaniye Sinop yol tarifi? Osmaniye Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Osmaniye ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye Sinop Arası Kaç KM

Osmaniye Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 907 km’dir. Osmaniye Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 560 km’dir.

Osmaniye Sinop Arası Kaç KM

Osmaniye Sinop Arası Kaç Saat

Osmaniye Sinop arası kaç saat; Osmaniye Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 907 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Osmaniye Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Osmaniye Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 560 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Osmaniye Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Osmaniye Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 907 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Osmaniye Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Osmaniye Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.