İçeriğe geç

Osmaniye Siirt Arası Kaç KM

Osmaniye Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Osmaniye ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Osmaniye Siirt arası kaç km? Osmaniye Siirt arası kaç saat? Osmaniye Siirt yol tarifi? Osmaniye Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Osmaniye ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye Siirt Arası Kaç KM

Osmaniye Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 623 km’dir. Osmaniye Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 512 km’dir.

Osmaniye Siirt Arası Kaç KM

Osmaniye Siirt Arası Kaç Saat

Osmaniye Siirt arası kaç saat; Osmaniye Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 623 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Osmaniye Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Osmaniye Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 512 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Osmaniye Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Osmaniye Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 623 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Osmaniye Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Osmaniye Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.