Şanlıurfa Osmaniye Arası Kaç KM

Şanlıurfa Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Osmaniye arası kaç km? Şanlıurfa Osmaniye arası kaç saat? Şanlıurfa Osmaniye yol tarifi? Şanlıurfa Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Osmaniye Arası Kaç KM

Şanlıurfa Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 325 km’dir. Şanlıurfa Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 265 km’dir.

Şanlıurfa Osmaniye Arası Kaç KM

Şanlıurfa Osmaniye Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Osmaniye arası kaç saat; Şanlıurfa Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 325 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 265 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Şanlıurfa Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 325 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.