Samsun Osmaniye Arası Kaç KM

Samsun Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Osmaniye arası kaç km? Samsun Osmaniye arası kaç saat? Samsun Osmaniye yol tarifi? Samsun Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Samsun Osmaniye Arası Kaç KM

Samsun Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 809 km’dir. Samsun Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 469 km’dir.

Samsun Osmaniye Arası Kaç KM

Samsun Osmaniye Arası Kaç Saat

Samsun Osmaniye arası kaç saat; Samsun Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 809 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Samsun Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 469 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Samsun Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 809 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.