İçeriğe geç

Osmaniye Merkez Yol Tarifi

Osmaniye Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Osmaniye Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Osmaniye Merkez’e nasıl gidilir? Osmaniye Merkez yol tarifi? Osmaniye Merkez yol haritası? Osmaniye Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Osmaniye Merkez İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye’nin ilçesi olan Osmaniye Merkez, Osmaniye’nin yerleşim yerlerinden biridir. Osmaniye Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 859 km2’dir. Osmaniye Merkez ilçesinin rakımı ise 121 m olarak hesaplanmıştır. Osmaniye Merkez ilçesinin Kuzeyinde Kadirli ve Düziçi, doğusunda  Hasanbeyli ve Gaziantep, batısında Adana ve Toprakkale, Güneyinde ise Hatay ilçeleri bulunmaktadır. Osmaniye Merkez ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Osmaniye Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Osmaniye Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 268.647 nüfusa sahiptir.

Osmaniye Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Osmaniye Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Osmaniye Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Osmaniye Merkez’e Nasıl Gidilir? Osmaniye Merkez Yol Tarifi

Osmaniye Merkez’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Osmaniye Merkez’e gelebilirsiniz. Osmaniye Merkez karayolu İstanbul’a yaklaşık 1.024 km, Ankara’ya yaklaşık 588 km, İzmir’den ise yaklaşık 989 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Osmaniye’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Osmaniye demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Osmaniye Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.