İçeriğe geç

Samsun Hopa Arası Kaç KM

Samsun Hopa arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Hopa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Hopa arası kaç km? Samsun Hopa arası kaç saat? Samsun Hopa yol tarifi? Samsun Hopa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Hopa İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ilinin yüzölçümü yaklaşık 9,352km2’dir.Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41° 16′ 46.9236” Kuzey ve 36° 20′ 9.8412” DoğuGPS koordinatlarıdır.

Hopa ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Hopailçesinin yüzölçümü yaklaşık 204 km2dir.Hopa ilçesinin coğrafi konumu ise 41° 23′ 40.6284” Kuzey ve 41° 25′ 11.4312” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Samsun Hopa Arası Kaç KM

Samsun Hopa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 493 km’dir.

Samsun Hopa Arası Kaç KM

Samsun Hopa Arası Kaç Saat

Samsun Hopa arası kaç saat; Samsun Hopa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 493 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakikasürmektedir. Samsun Hopa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Samsun Hopa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Hopa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 493 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Hopa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Hopa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hopa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hopa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.