İçeriğe geç

Iğdır Osmaniye Arası Kaç KM

Iğdır Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Osmaniye arası kaç km? Iğdır Osmaniye arası kaç saat? Iğdır Osmaniye yol tarifi? Iğdır Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Osmaniye Arası Kaç KM

Iğdır Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 989 km’dir. Iğdır Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 744 km’dir.

Iğdır Osmaniye Arası Kaç KM

Iğdır Osmaniye Arası Kaç Saat

Iğdır Osmaniye arası kaç saat; Iğdır Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 989 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Iğdır Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Iğdır Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 744 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Iğdır Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 989 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 80 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.